Telenews

Dy persona të maskuar tentuan t’i vënë flakën një shkolle në Prishtinë

Në rrugën “Josip Rela” në Prishtinë, dje dy persona të panjohur të cilin ishin maskuar e posedonin me vete edhe materiale djegëse kishin tentuar që t’i vënë flakën objektit të një shkolle.

Dy të dyshuarit deri më tani ende të paidentifikuar, sipas policisë kishin thyer një dritare të shkollës e më pas kishin hedhur edhe benzinë me qëllimin që t’i vinin flakën objektit.

Ata janë diktuar nga stafi i shkollës dhe janë larguar nga aty.

Policia ka dalë në vendin e ngjarjes e më pas është njoftuar edhe prokurori i shtetit.

Rasti po vazhdon të hetohet edhe më tutje ndërsa është iniciuar vepra penale “Dëmtim apo asgjësim i pasurisë”.

source

Të ngajshme

“Jemi një hap larg zgjedhjeve” – Abdixhiku kërkon dorëheqjen e Kurtit

SHBA këmbëngulëse në Asociacion, nënsekretarja shpreh shqetësime për disa vendime të qeverisë

Zyrtare: Arsim Kabashi dënohet për sulmin ndaj trajnerit të Fushë Kosovës

Donat Hashani