Telenews

DYSHIME PËR VIRUSIN SALMONELA, AUV-I LARGON NGA TREGU DISA PRODUKTE TË “KINDER”

Në një komunikatë për media, nga AUV-i kanë bërë të ditur se në disa analiza të kryera, ky virus nuk ka rezultuar të jetë i pranishëm në këto produkte, megjithatë është vendosur të largohen.
“Edhe pse deri me tani asnjë nga produktet Kinder të tregtuara në Kosovë nuk ka ndonjë analizë që ka rezultuar pozitiv në salmonelë. Në koordinim dhe me njoftim të prodhuesit, si masë paraprake është vendosur tërheqja produkteve Kinder”, thuhet në komunikatë.
Tutje në komunikatë, AUV-i u ka bërë thirrje konsumatorëve që kanë blerë ndonjë nga produktet përkatëse, të mos i konsumojnë ato, por t`i kthejnë te distributori. /Teve1.info/

Të ngajshme

Qeveria e nis mbledhjen me një minutë heshtje në nderë të viktimave pas tërmetit në Turqi e Siri

Miftar Zejnullahu

Fotoja e tyre u bë virale, nxirren nga gërmadhat motër e vëlla

Miftar Zejnullahu

Qeveria e Kosovës sot zhvillon mbledhjen e radhës, por çfarë do flitet?

Miftar Zejnullahu