Telenews

E bëri simbolin e shqiponjës në Sarajevë, ish-kryespiuni serb e ndalon këngëtaren boshnjake të hy në Serbi

 

 

Ish-shefi i shërbimit të inteligjencës në Serbi (BIA), Aleksandër Vulin, konfirmoi dje se ai nuk ka lejuar këngëtaren boshnjake, Selma Bajrami që të futet në Serbi.

Ai tha se vendimi ka ardhur për shkak se ajo ka bërë një simbol të Shqipërisë së Madhe.

“Nuk mund të shfaqësh simbolet e Shqipërisë së Madhe dhe të marrësh paratë në Serbi. Siç e kam thënë, kur shërbeja si drejtor i BIA, kam lëshuar një numër urdhrash për të gjithë ata që fyejnë dinjitetin e Serbisë dhe popullit”.

Këngëtarja boshnjake me origjinë shqiptare u ndalua dje në aeroportin e Beogradit, teksa po futej në Serbi.

Ajo u kthye mbrapsht me fluturimin e radhës për në Sarajevë.

Arsyeja  thuhet se është një performancë e saj e fundit ku Bajrami bëri me duar shqiponjën dykrenare.

Këngëtarja kishte treguar në nëntor se ishte kërcënuar pas performancës së saj në Sarajevë ku edhe interpretoi këngë shqipe.

Të ngajshme

Statovci e zë ngushtë kryehoxhën e Podujevës: A është e vërtetë, shprehja e famshme “Boni çka ju thojmë, e mos boni çka bojmë na”

Donat Hashani

Verona ndanë momente intime me Bucin nga pushimet

Donat Hashani

KRU Prishtina sot zhvillon aksion të madh për shkyqje në këtë lagje të Prishtinës

Donat Hashani