Telenews

E KONFIRMUAR: ZELENSKY UDHËTON DREJT GJERMANISË ME DELEGACIONIN E TIJ

Përmes një postimi në Twitter, ai u shpreh se kjo është ditë e rëndësishme që të bashkohen forcat dhe të konsolidohen vendet që janë shfaqur haptazi mike të shtetit ukrainas.
“Miq! Sot është e rëndësishme të bashkojmë forcat si në Ukrainë, ashtu dhe në konsolidimin e pozicionit dhe veprimet të vendeve partnere”, shkroi Klitschko.
Sipas tij, Zelensky ka udhëtuar me delegacionin e Ukrainës në një udhëtim zyrtar në Gjermani.

Të ngajshme

Olta Gixhari zgjedh të largohet nga BBVIP, Luizi mundohet t’i ndryshojë mendjen: Rri moj burrneshë, nuk ke pse ikën

Donat Hashani

Kurti takoi përfaqësuesit e shoqatës së ish të burgosurve politikë të Kosovës

Donat Hashani

Rrezikohet furnizimi me energji elektrike, Sindikata e Punëtorëve të KEK-ut në grevë nga kjo datë

Donat Hashani