Telenews

Edhe Rakiqi pjesë e takimit Escobar-Lajçak me krerët opozitarë

I dërguari i posaçëm i ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, dhe ai i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, janë duke zhvilluar një takim me krerët e partive opozitare në Kosovë.

Pjesë e këtij takimi është edhe kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, raporton klankosova.tv.

Takimi është duke u zhvilluar në hapësirat e Zyrës së BE-së në Kosovë.

Të ngajshme

DASH: Nuk mund të barazohet vrasja e policit me atë të sulmuesve

KushtrimGuraj

Ish-komandanti i UÇK-së tregon se si janë siguruar arsenali i armëve në sulmin e serbëve ndaj policëve në veri

KushtrimGuraj

Salla e sporteve në Samadrexhë merr emrin e heroit Afrim Bunjaku, komuna ndanë 5 mijë euro për familjen e tij

KushtrimGuraj