Telenews

Edona Leci ka nevojë për ndihmën tuaj, 16-vjeçarja po lufton kundër një tumori të rrallë

 

 

Edona Leci, 16-vjeçare nga Kamenica, po lufton kundër një tumori të rrallë (Ganglioneuroblastoma).

Edona u ekzaminua në Heidelberg të Gjermanisë, por për shkak të rrallësisë së sëmundjes, spitali në fjalë nuk mund të ofrojnë ndihmën e nevojshme.

Megjithatë, ka shpresë tek Qendra Onkologjike Pediatrike Princess Maxima në Utrecht të Holandës, e specializuar në raste të tilla. Prandaj nevojitet ndihmë urgjente për trajtimin kirurgjik dhe radioterapinë.

Donacionet mund të bëhen duke klikuar në këtë link: https://spendenaktion.de/…/16-jahrige-edona…/-31950

Të ngajshme

Bota regjistron marsin më të nxehtë në histori

Ministria e Mjedisit gjobit rëndë Komunën e Pejës dhe kryetarin Muhaxheri, publikon arsyetimin e thuktë

Donat Hashani

Falet namazi i Fitër Bajramit

Donat Hashani