Telenews

ELITA E FUTBOLLIT KOSOVAR SOT ME DY NDESHJE NË PROGRAM

Sot do të zhvillohen dy ndeshje tejet interesante në kuadër të javës së 32-të në Superligën e Kosovës në Futboll.
Prishtina pret Dukagjinin në stadiumin “Fadil Vokrri”.
Kampioni aktual do të ketë punë mjaft shumë me skuadrën nga Klina, që është në formë fantastike në pesë ndeshjet e fundit me vetëm një humbje.
Derisa në ballafaqimin tjetër, Gjilani i shkon Ulpianës në udhëtim.
Gjilani pas dy humbjeve rresht do të kërkojë këndelljen ndaj Ulpianës, që gjendet në një pozitë mjaftë të vështirë, për të mbetur në ligë, pasi që janë 13 pikë, larg vendit që dërgon në barazh.
Dy takimet do të luhen me fillim nga ora 15:00.

Të ngajshme

Dardanët me atmosferë të mirë nisin përgatitjet për dy ndeshjet e këtij muaji

Donat Hashani

Basketboll / Prishtina mposhtet dhe eliminohet nga gara ndërkombëtare ENBL

Donat Hashani

Kosova fiton dy medalje në Kupën e Botës në boks

Albiona Ibishi