Telenews

EMRI/ Autorët kanë lëvizur me motoçikletë, i riu në Shkodër u ekezekutua brenda në lokal

Një personka mbetur i vrarëpas të shtënave me armë zjarri të raportuara këtë të diel në Shkodër.

Erjon Xhenjo është i riu i cili ka mbetur i vrarë pas të shtënave.

Ndaj Erjo Xhenjos është qëlluar me breshëri plumbash.

Autorët kanë qenë me motoçikletë dhe janë futur në një rrugicë dytësore duke u larguar me shpejtësi në drejtim të paditur.

Në momentin që ka ndodhur vrasja i riu ishte brenda lokalit.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 20:10, në bulevardin “Bujar Bishanaku”, në lagjen “Naim Gjylbegu”, në një lokal, në rrethana ende të paqarta, është vrarë me armë zjarri shtetasi E. Xh., 19 vjeç, banues në Shkodër.

Shërbimet e Policisë janë vënë në ndjekje të autorëve, të cilët janë larguar me një motoçikletë.

Në lagjen “Guerrile” është gjetur nje motoçikletë duke u djegur dhe një armë zjarri pistoletë, që dyshohet se janë përdorur nga autorët.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e autorëve.

Shërbimet e Policisë Vendore dhe FNSH Shkodër vijojnë kontrollin e zonës për të bërë të mundur kapjen e autorëve.

Të ngajshme

Abdixhiku për 28 Nëntor: Kombi shqiptar është faktor i paqes dhe stabilitetit në rajon

KushtrimGuraj

Serbisë i shkon një paralajmërim i ri nga NATO

KushtrimGuraj

Mali i Zi publikon analizë për “Ballkanin e Hapur”, dokumenti hiqet nga rendi i ditës në Kuvend

KushtrimGuraj