Telenews

Erdogan viziton qytetet e prekura nga tërmeti

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyio Erdogan ka planifikuar të vizitojë qytetet e prekura nga tërmeti, Kahramanmaras dhe Hatay, njofton zyra e presidentit. Ai po ashtu do të shkojë edhe në qytetin Pararcik, ku ishte edhe epiqendra e tërmetit, shkruan BBC, përcjell Telenews.al

Erdogan ka shpallur tre muaj gjendje të emergjencës në 10 provincat më së shumti të prekura nga tërmeti.

Të ngajshme

Tirana me çmimet e apartamenteve më të shtrenjta pas Parisit dhe Beogradit

Donat Hashani

Nga sot, ndezja e dritave të veturës ditën nuk është e detyrueshme në Kroaci

Donat Hashani

Medvedev kërcënon NATO-n: Rusia do të vë në shënjestër paqeruajtësit e saj, nëse vendosen në Ukrainë

Donat Hashani