Telenews

FORMACIONET STARTUESE: ULPIANA – LLAPI

Ulpiana dhe Llapi, do të ndeshen në kuadër të xhiros së 28-t në Superligën e Kosovës.
Takimi mes skuadrës lipjanase dhe asaj nga Podujeva, do të luhet në “Sami Kelmendi” në Lipjan.
“Legjendat” do të kërkojnë pikët e plota. Megjithatë edhe Ulpiana synon të arkëtoj maksimumin e pikëve.
Të dy skuadrat kanë publikuar formacionet pak çaste para ndeshjes.
Formacionet zyrtare:
Ulpiana: Thaqi, Musliu, Shkalla, Franiç, Emini, Avdulli, Makolli, Rapuca, Qerimi, Iran, Rezi.
Llapi: Coric; Prençi, Jashari, Maliqi, Sadriu, Dushkaj, Peposhi, Ahmeti, Neto, Shillova, Alidema.

Të ngajshme

Kosova fiton bindshëm ndaj Qipros për të mbijetuar në Ligën C të Ligës së Kombeve

KushtrimGuraj

Basketboll / I mbijetoi çdo stuhie, trajneri vendor i Ponte Prizrenit paralajmëron ekipet

Donat Hashani

Rrahje masive pas ndeshjes Serbia – Mali, publikohen pamjet

Donat Hashani