Telenews

Formacionet zyrtare: Angli – Zvicër

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Anglisë dhe Zvicrës, e vlefshme për fazën çerekfinale në Euro 2024.

Anglia që nuk ka bindur me lojë, megjithatë ka arritur të kualifikohet tutje synon gjysmëfinalen dhe është favorit i lehtë në letër.

Në anën tjetër, Zvicra ka bërë një kampanjë fantastike deri më tani, duke e eliminuar kampionin në fuqi, Italinë në 1/8 e finales.

Formacionet zyrtare:

Të ngajshme

Yamali do ta bartë numrin e legjendave të Barcelonës

Erzana Fazliu

Alvaro Morata, lojtari i ri i Milan-it

Erzana Fazliu

Master Toni Kuka me ekipin bravoroz niset për Paris

Donat Hashani