Telenews

FORMACIONET ZYRTARE: DUKAGJINI – GJILANI

Xhiro e 30-të në BKT Superligën e Kosovës në futboll do të vazhdojë edhe këtë të diel me dy ndeshje që janë në program për tu zhvilluar.
Dukagjini dhe Gjilani është sfida e parë e cila starton me fillim nga ora 13:30 në stadiumin 18 Qershori në Klinë.
Dy skuadrat kanë krijuar një rivalitet shumë interesant këtë edicion, pasi kjo do të jetë përballja e pestë mes tyre, ku tri herë janë takuar në Superligë dhe një herë në garat e Kupës së Kosovës.
________________________________________________________________________
Formacionet zyrtare:
Dukagjini: Muhaxhiri, Dallku, Shala, Syla, Basriu, Shabani, Hugo, Ahmeti, Gashi, Merlaku, Nikolic
Gjilani: Koliçi, Sorsa, Halili, Prekazi, Hoxha, Dabiqaj, Keita Aziz, Musolli, Kelmendi, Progni, Krasniqi.

Të ngajshme

Konfirmohet ndeshja e Bad News Eagles ndaj ekipit polak 9INE

Miftar Zejnullahu

Ukraina refuzon lojërat olimpike, kërkon përjashtimin e Rusisë dhe Bjellorusisë

Donat Hashani

Basketboll / Superliga e Kosovës me 4 super-ndeshje, vëmendja në Therandë

Donat Hashani