Telenews

FORMACIONET ZYRTARE: DUKAGJINI – MALISHEVA

Sot (e premte) rikthehet aksioni në elitën e futbollit kosovar.
Në program është vetëm një ndeshje në kuadër të xhiros së 27-të, shkruan Gazeta Olle.
BKT Superliga e Kosovës ishte në pushim dy javor shkaku i ndeshjeve ndërkombëtare, ku fokusi ishte te Përfaqësuesja e Kosovës.
Dukagjini dhe Malisheva luajnë në ‘duelin e mbijetesës’ pasi të dy skuadrat kanë objektivin mbetjen në Superligë.
Klubi nga Klina është nikoqir dhe i pret malishevasit në stadiumin “18 Qershori”.
Ky duel pritet të fillojë nga ora 14:00.


DUKAGJINI — MALISHEVA
Formacionet zyrtare:
Dukagjini: Muhaxhiri, Dallku, Basriu, Syla, Shala, Hasanaj, Shabani, Hugo, Carioca, Merlaku, Januzi.
Malisheva: Gashi, Kryeziu, Pira, Dumani, Gerbeshi, Maliqi, Bruqi, Pefqeli, Shabani, Hyseni, Sobowale.

Të ngajshme

Ky është kundërshtari i radhës i ekipit Bad News Eagles në turneun kualifikues RES Adriatic League

Flaka Ajeti

Përzgjedhësi Adil Maliq publikon listën e Kosovës U19 për dy ndeshje miqësore ndaj Shqipërisë U19

Flaka Ajeti

E bujshme: Dion Berisha zyrtarizohet në Bayern Munich

Donat Hashani