Telenews

FORMACIONET ZYRTARE: PRISHTINA – DRENICA

Xhiro e 30-të në BKT Superligën e Kosovës në futboll do të vazhdojë edhe këtë të diel me dy ndeshje që janë në program për tu zhvilluar.
Ndeshja e dytë e ditës që pritet të jetë tejet interesante është ajo mes Prishtinës dhe Drenicës që zhvillohet në kryeqytet me fillim nga ora 14:00.
Kampioni në fuqi i Kosovës aktualisht zë vendin e pestë në tabelë me 38 pikë, derisa Drenica ndodhet në të shtatin me tri pikë më pak.
Sa herë janë përballur Prishtina dhe Drenica ndeshjet cilësore nuk kanë munguar dhe njëjtë pritet të jetë edhe sot, përkundër që pikët janë mëse të nevojshme për dy ekipet. 


Prishtina – Drenica 14:00
Formacionet zyrtare:
Prishtina: Halimi, Krasniqi, Mici, Pllana, Tomasevic, Boshnjaku, Zyba, Mankenda, Krasniqi, Kryeziu, John.
Drenica: Pas pak…

Të ngajshme

Portugalia fiton thellë ndaj Zvicrës, kualifikohet në çerekfinale

KushtrimGuraj

Vuçiq bëri tifo për Japoninë kundër Kroacisë, por nuk e uroi Pllenkoviqin për rezultatin

KushtrimGuraj

Formacionet zyrtare: Portugali – Zvicër, Xhaka e Shaqiri nga fillimi – Ronaldo në bankën rezervë

KushtrimGuraj