Telenews

Forumi i Dubrovnikut, Lajçak: Rast i mirë për takime me liderë të rajonit

I ngarkuari  BE-së për Dialogun Kosovë Serbi, Mirosllav Lajçak, ka falënderuar nikoqirin e Forumit të Dubrovnikut, ministrin e Jashtëm kroat, Gordan Grlić-Radman, për organizimin e kësaj ngjarjeje, siç u shpreh ai, të jashtëzakonshme.

Përmes platformës ‘X’, Lajçak bëri të ditur takimet me partnerë të Ballknait Perëndimor dhe më gjerë.

“Në forumin e këtij viti në Dubrovnik, u takova dhe diskutova edhe me partnerë nga Ballkani Perëndimor dhe më gjerë. Shumë faleminderit ministër i Punvëve të Jashtme të Kroacisë, Gordan Grlić-Radman, për organizimin e kësaj ngjarje të jashtëzakonshme”, ka shkruar Lajçak.

Të ngajshme

Tayna nesër publikon këngën e re, duet me reperin grek!

Erzana Fazliu

James Rodriguez po rikthehet në Evropë, i propozohet skuadrës italiane

Erzana Fazliu

Të hënën mbahet seanca për shpalljen e aktgjykimit ndaj Dardan Krivaqës dhe Arbër Sejdiut

Erzana Fazliu