Telenews

Furnizoi veturën me derivate duke përdorur 100 euro false, arrestohet i dyshuari në Vushtrri

Policia e Kosovës, stacioni policor në Vushtrri pas hetimeve të zhvilluar kanë arritur të identifikojnë dhe arrestojnë një person të dyshuar për veprën penale “Falsifikim i parasë”.
Arrestimi i të dyshuarit, E.A, 21 vjeçar, shtetas i Kosovës është bërë mbi dyshime të arsyeshme dhe provave të siguruara se me datën 17 mars në Vushtrri në një pompë të derivateve ka furnizuar me derivate veturën e tij duke përdorur një kartëmonedhë prej 100 euro të falsifikuar.
“Lidhur me rastin, hetuesit policorë kanë ndërmarrë veprime të zgjeruara hetimore ku mbi bazën e dyshime dhe provave të siguruara fillimisht është identifikuar vetura të cilën në kohen e kryerjes se veprës penale i dyshuari e kishte përdorur për furnizim me derivate. “, thuhet në njoftimin për media.
Tutje është theksuar se me urdhër të prokurorit të rastit, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt, ndaj tij është iniciuar hetim për veprën penale “falsifikim i parasë”.
Ndryshe ditë më parë lajmi.net ka raportuar lidhur me praninë e madhe të 100 eurove të falsifikuara në vend.
Madje nga Agjencia e Forenzikës në Kosovë kanë konfirmuar se kartëmonedha 100 euro është më e falsifikuara në muajt e fundit në vend./Lajmi.net/

Të ngajshme

Ministri britanik për çështje evropiane: I lumtur që trupat britanike do ta përforcojnë KFOR’in

KushtrimGuraj

Mustafa i reagon Muratit: Për një vit u punësuan vetëm 8 mijë e 789 persona

KushtrimGuraj

Kush duhet ta ketë kontrollin në Veri, Osmani: Policia është reaguesja e parë, KFOR’i i treti

KushtrimGuraj