Telenews

Futboll/Dukagjini i Armend Dallkut mposht Prishtinën

Dukagjini e ka mposhtur Prishtinën në kuadër të xhiros së 23-të në BKT Superligë.
Skuadra e Armend Dallkut ka triumfuar me rezultat 2-1 në një ndeshje shumë interesante.
Të gjithë golat e shënuar në këtë takim u panë në pjesën e parë, derisa Mentor Zhdrella realizoi i pari pas 10 minutave lojë për 1-0.
Epërsia e skuadrës vendase nuk zgjati shumë, kur në minutën e 17-të, sulmuesi i kryeqytetasve Mendurim Hoti barazoi shifrat në 1-1.
Kur skuadrat po bëheshin gati për të shkuar në pushim mes pjesëve, Mentor Zhdrella u pengua në zonë nga Bujar pllana dhe gjyqtari Bejtullahu akordoi penallti.
I saktë nga pika e bardhë ishte kapiteni Altin Merlaku që realizoi për 2-1.
Në pjesën e dytë Prishtina u mundua të gjente golin e barazimit, por një gjëje të tillë nuk ia arritën.
Kësisoj klinasit marrin fitoren e dytë radhazi në pranverë, derisa për Prishtinën punët vetëm sa vështirësohen pasi tani rrezikon seriozisht rënien.
Dukagjini tani zë vendin e tetë në tabelë me 24 pikë, vetëm dy më pak se Prishtina që ndodhet në vendin e gjashtë.
Ndeshjen e radhës Dukagjini e zhvillon në udhëtim te Ulpiana, derisa Prishtina luan në udhëtim te Feronikeli.

Të ngajshme

Nuk u ftua për Evropian, Cikaleshi jep lajmin e papritur për Kombëtaren

Donat Hashani

Sylvinho e la jashtë, shpërthen agjenti i Uzunit: Shikoni këto statistika

Donat Hashani

Shqipëria publikon listën preliminare: Ftohen Daku dhe Hoxha, mungojnë Muja dhe Cikalleshi