Telenews

Gashi: PDK-ja po i del në krah Albin Kurtit, le të na tregojë për çfarë interesi

Analisti politik, Dardan Gashi, ka thënë se Partia Demokratike e Kosovës po i del në ndihmë Lëvizjes Vetëvendosje, respektivisht kryeministrit Albin Kurti.

Gashi në “Debat Plus”, tha se PDK-ja duhet të tregojë se për çfarë arsye po i del në krah Albin Kurtit.

Sipas tij, Kurtit i konvenon shpërndarja e Kuvendit dhe se këtu i ka dalë në ndihmë edhe PDK-ja.

“Kryeministri për interesat e tij e ka zgjedhë vetë momentin, PDK është duke i dalë në ndihmë për arsyet e veta. Deputeti mund me na sqaru, cilat janë interesat pse PDK-ja po i del në krah Albin Kurtit… Ka dallim shpërbërja dhe shkarkimi apo dorëheqja e kryeministrit”, tha ai.

source

Të ngajshme

Ministrja e Shëndetësisë pasnesër vjen në Kosovë, lidhur me këtë projekt për infermierët kosovarë

Donat Hashani

Konjufca: Nuk pres diçka të rëndësishme nga takimi Kurti-Vuçiq, Asociacioni s’është në rend dite për Kosovën

Donat Hashani

Rama ju lutet bizneseve dhe administratës publike që sot ti lëshojnë punëtorët më herët!

Donat Hashani