Telenews

Gjashtë sirianë tentojnë të hyjnë ilegalisht në Kosovë

Policia ka ndaluar dy të dyshuar meshkuj kosovarë, ku gjatë kontrollit në automjetin e tyre janë gjetur gjashtë persona-emigrantë nga shteti i Sirisë.

Ngjarja ka ndodhur të dielën rreth orës 12:40.

Me vendim të prokurorit, dy të dyshuarit janë arrestuar dhe dërguar në mbajtje.

Të ngajshme

Ja sa fëmijë e morën emrin Flamur për 10 vjet

KushtrimGuraj

Osmani nga Prekazi: Adem Jashari, me familje u flijua për lirinë tonë

KushtrimGuraj

Blinken për 28 Nëntor: Ne jemi krenarë të qëndrojmë krah për krah me popullin shqiptar

KushtrimGuraj