Telenews

Goli i Kimmich e çon Bayernin në gjysmëfinale

Bayern Munich shkëlqeu në ndeshjen e së mërkurës ndaj Arsenalit për të siguruar një vend në gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve.

Në një përballje të zjarrtë në Allianz Arena, Joshua Kimmich u bë heroi i Bayernit duke shënuar golin vendimtar, për ta dërguar skuadrën e tij drejt suksesit me një rezultat të përgjithshëm prej 3-2.

Pavarësisht largimit të parashikuar të trajnerit Thomas Tuchel në fund të sezonit, ata u treguan të përgatitur për të shkuar përpara.

 

Pas një barazimi në ndeshjen e parë në Emirates, Bayern tregoi se është i aftë të kontrollojë lojën.

Shënimet e mrekullueshme të Kimmich në pjesën e dytë treguan qartazi dominimin e Bayernit në fushën e lojës dhe aftësinë e tyre për të kontrolluar sulmet e Arsenalit.


source

Të ngajshme

Xhiroja e fundit: Rezultate befasuese pas pjesës së parë në Superligë

Donat Hashani

“Zbulohet lista” – këta janë dy futbollistët e grumbulluar nga Sylvinho për Evropian

Donat Hashani

25 maji, Dita Botërore e Futbollit

Donat Hashani