Telenews

Granit Xhaka me ‘predhën’ e radhës në Bundesliga – super goli i tretë sezonal me fanellën e Bayer Leverkusen

Granit Xhaka ka realizuar super golin e tretë këtë sezona, në ndeshjen ndaj Eintracht Frankfurtit, ku Bayer Leverkuseni po e luan si mysafir.

Kur rezultati ishte i barabarta në skenë goli Granit Xhaka që shënoi një tjetër gol të bukur.

Mesfushori shqiptar shënoi nga distanca në minutën e 12-të pas një pasimi nga Adam Hlozek për 1-0.

Ky ishte goli i tretë i Xhakës këtë sezon në Bundesliga, duke e ndihmuar skuadrën e tij të shpallet kampion.

Bayer Leverkusen nuk ka pësuar ende humbje, ndërsa po lufton edhe për trofeun e Kupës së Gjermanisë ku është në finale, si dhe për trofeun e ligës së Evropës, ku është afër finales. /Telegrafi/

Të ngajshme

Besëlidhja kampione e Shqipërisë në basketboll

Donat Hashani

Kuç dhe Thaqi përshëndeten me gola me Ballkanin, kampioni e mbyll me fitore ndaj Prishtinës

Donat Hashani

Llapi e mposht Lirinë dhe mbyll stinorin me fitore dhe si nënkampion

Donat Hashani