Telenews

Granit Xhaka pritet në mënyrë spektakolare nga familjarët e tij pas fitores ndaj Bayern Munich

 

 

Skuadra e Bayer Leverkusen dje arriti të bëjë një hap të madh drejt titullit kampion, pasi mposhti 3:0 rivalin Bayern Munich.

Futbollisti i Kombëtares së Zvicrës, Granit Xhaka ishte një nga më të mirë në fushë.

Mesfushori shqiptar mbetët pa humbje që nga transferimi i tij prej Arsenalit në klubin gjerman.

Xhaka u prit në mënyrë spektakolare nga familjarët e tij në stadiumin “BayArena”. Duke festuar fitoren ndaj Bayernit dhe suksesit historik pa humbje deri më tani në të gjitha garat.

Të ngajshme

Vetëm 28 sekonda, Korenica shënon njërin prej golave më të shpejtë në futbollin kosovar

Edmond Vila

Aksidentohen tri vetura në rrugën Prishtinë-Podujevë, lëndohen pesë persona

Edmond Vila

Të hënën pritet asfaltimi i një pjesë të korsisë në rrugën Prishtinë-Mitrovicë

Donat Hashani