Telenews

Grenell: Po të ishin Thaçi dhe Trump në pushtet, Kosova do t’i hiqeshin vizat

Ish-emisari i ShBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka thënë se po të ishin Thaçi dhe Trump në pushtet atëherë Kosova do të kishte liberalizim të vizave.

Grenell këto komente i tha në Twitter pas përfundimti të takimit mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel ku nuk u arrit asnjë marrëveshje.

“Kosova do duhej të kishte të drejtë lëvizje pa viza deri më tani – dhe do ta kishin nëse Thaçi dhe Trump do të ishin ende në detyrë”, ka shkruar Grenell në Twitter.

“Ndaloni debatin dhe punoni drejt marrëveshjeve!”, përfundoi ai.

Të ngajshme

Qeveria aprovon pagesën e 580 specializantëve me vetëfinancim

Miftar Zejnullahu

Ministrisë së Ekonomisë i barten 720 mijë euro për subvencionimin e energjisë

Miftar Zejnullahu

Qeveria e nis mbledhjen me një minutë heshtje në nderë të viktimave pas tërmetit në Turqi e Siri

Miftar Zejnullahu