Telenews

Gruaja që tregoi zemrën humane: Strehon kafshët në kohë lufte sepse edhe ato kanë shpirt

Në mes të luftës dhe frikës për jetën, Sandra Ishchenko është shprehur e gatshme të strehojë kafshët shtëpiake të mbetura pas në Kiev.

Ajo mban shpresë se ajo ndërtesë do t’i mbrojë kafshët pasi familjet të cilat i mbanin i kanë lënë për shkak të luftës.
Ata janë larguar nga vendi i tyre me shpresën se do të kthehen sa më shpejt.
Përpara se Rusia të niste luftën e saj kundër Ukrainës, Sandra Ishchenko drejtonte një qendër për kujdesin e kafshëve shtëpiake të quajtur Qyteti i Qenit. Tani, është një strehë për kafshët shtëpiake, kryesisht qen, të lënë pas nga pronarët e tyre. Njerëzit që lanë kafshët e tyre shtëpiake nën kujdesin e Sandrës, shpresojnë dhe presin që ata të kthehen për të marrë kafshët e tyre pasi lufta të pushojë dhe të jetë e sigurt për t’u kthyer”, sipas CNN.

Të ngajshme

Konfirmohet aktakuza ndaj Januzit, Bahtjarit dhe Shalës

Donat Hashani

Osmani për Kadarenë: Liria e Kosovës për të ishte triumfi i kombit shqiptar, lamtumirë titani i letërsisë

Donat Hashani

Pamje nga përmbytjet në Beograd: Vërshimet bëjnë “ujëvarë” në kryeqytetin serb, veturat notojnë

Donat Hashani