Telenews

Haradinaj: Kategoritë e lirisë vazhdimisht janë poshtëruar nga Qeveria Kurti

I pari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka kritikuar Qeverinë Kurti duke thënë se se kategoritë e lirisë vazhdimisht i ka poshtëruar.

Sipas Haradinajt, Vetëvendosja nuk ka hezituar që t’i bashkojë votat me Listën Serbe që t’i mos i përfshijë në pagën minimale, familjet e dëshmorëve dhe martireve, invalidëve, veteranëve e viktimave të dhunës seksuale;.

“Katër vjet pushtet të Kurtit, e kategoritë e lirisë vazhdimisht janë poshtëruar nga qeveria.  Vetëvendosje nuk ka hezituar që për të mos i përfshirë kategoritë e lirisë në pagën minimale, të bashkojë votat edhe me Listën Serbe.

Nëse Kurti pretendon që vartësit e tij ‘ia kanë pirë duhanin tinez’, atëherë le t’i rrit sot pagat e familjeve të Dëshmorëve e Martirëve, Invalidëve, Veteranëve, Viktimave të dhunës seksuale. Mundësinë dhe buxhetin e mjaftueshëm e ka. Fatkeqësisht, kjo nuk pritet të ndodh, sepse është vet Kurti ai që qëndron pas marrëveshjeve me ‘vendasin’ dhe Listën Serbe”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

source

Të ngajshme

Rrustemi i VV-së përgëzon Sylejman Selimin që tha se “në veri është kthyer rendi”

Sot mot me diell, temperaturat deri në 36 gradë

Sot hapet Forumi i parë ekonomik në mes të Kosovës dhe Portugalisë