Telenews

HASHIM THAÇI PËRFORCOHET ME DY AVOKATË

Në ekipin mbrojtës të ish-presidentit Hashim Thaçi  në Dhomat e Specializuara në Hagë janë shtuar edhe dy avokatë të rijnë, Albert Moskowitz dhe Peter Mccloskey.
Kështu bëhet e ditur në njoftim në faqen zyrtare të Gjykatës Speciale.

Peter Mccloskey ishte prokuror në Zyrën e Prokurorit të Gjykatës Penale Ndërkombëtare për ish-Jugosllavi.


Peter McCloskey ka qenë i përfshirë nga afër në ndjekjen penale të njëzet individëve të paditur nga Tribunali për krimet e kryera në Srebrenicë, duke përfshirë kasapin e Ballkanit, Slobodan Millosheviç, Radovan Karaxhiç, dhe gjeneralin Ratko Mlladiç.

Të ngajshme

Presidentja Osmani u prit në takim nga kryetari i Kuvendit të Islandës

Donat Hashani

Avokati i njohur ankohet se nuk ka ngrohje në Gjykatën Themelore në Prishtinë

Donat Hashani

23 vjet nga nata e tmerrit në veri të Mitrovicës

Miftar Zejnullahu