Telenews

HAXHIU UA DËRGON DEPUTETËVE PROJEKTLIGJIN PËR TËRHEQJEN E 30% TË MJETEVE NGA TRUSTI, I FTON QË TA MBËSHTESIN

Deputeti nga radhët e PDK-së, Bekim Haxhiu, ka bërë të ditur se Projektligji që mundëson tërheqjen e deri në 30 përqind të mjeteve nga Trusti u është shpërndarë sot deputetëve të Kuvendit të Kosovës.
Haxhiu iu bëri thirrje deputetëve nga të gjitha partitë politike që ta mbështesin këtë Projektligj, për të cilin tha se është kërkesë e qytetarëve.
“Besoj se deputetët do të dëgjojnë zërin e qytetarëve dhe me integritet do të mbështesin këtë Projektligj që është kërkesë e qytetarëve”, ka shkruar deputeti në një postim në Facebook.

Të ngajshme

Serwer: Për situatën në veri, SHBA po mbështetë 100% Serbinë

Furtuna Zejnullahu

Hoxha: Kurti mund të shkarkohet apo të dorëhiqet

Furtuna Zejnullahu

Borrell: Mirëpres zbarkimin e 700 forcave të NATO-s në Kosovë, qetësia të rivendoset menjëherë

Furtuna Zejnullahu