Telenews

Hovenier: I nderuar nga pasioni i kosovarëve për të festuar Ditën e Pavarësisë së Amerikës

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës, Jeffrey Hovenier ka thënë fjalë të mira për popullin e Kosovës.

Kjo për rastin e shënimit të Pavarësisë së ShBA-ve.

Hovenier është shprehur se pasioni i kosovarëve për t’u bashkuar me ne në festimin e Ditës së Pavarësisë së Amerikës është unik, dhe për këtë, ambasadori theksoi së është thellësisht i nderuar.

“Kënaqësi të marr pjesë dhe të marr pjesë në shumë festime dje në Prishtinë të organizuara për nder të pavarësisë së SHBA-së. Pasioni i kosovarëve për t’u bashkuar me ne në festimin e Ditës së Pavarësisë së Amerikës është unik, dhe për këtë, jam thellësisht i nderuar. Gëzuar 4th, të gjithë!”, tha Hovenier.

Të ngajshme

Tayna nesër publikon këngën e re, duet me reperin grek!

Erzana Fazliu

James Rodriguez po rikthehet në Evropë, i propozohet skuadrës italiane

Erzana Fazliu

Të hënën mbahet seanca për shpalljen e aktgjykimit ndaj Dardan Krivaqës dhe Arbër Sejdiut

Erzana Fazliu