Telenews

INTELIGJENCA BRITANIKE THOTË SE RUSIA PO VAZHDON TI GODASË CIVILËT UKRAINAS

Ministria e Mbrojtjes e Mbretërisë së Bashkuar përmes një komunikate ka bërë të ditur se Rusia po vazhdon t’i godasë civilët ukrainas, teksa po fokusohet në rajonin e Donbasit, Mariupolit dhe Mykolaivit.
Inteligjenca ushtarake britanike thotë se pas tërheqjes së trupave ruse nga Kievi, Kremlini ka kthyer vëmendje e tyre drejt lindjes, e cila po mbështetet me raketa të lëshuara nga forcat detare ruse.
Tutje, në njoftim thuhet se Rusia po vazhdon civilët, si ata të vrarë dje në sulmin në stacionin hekurudhor në Kramatorsk në Ukrainën lindore.
Sipas tyre, aktiviteti ajror rus pritet të rritet në jug dhe lindje të Ukrainës, ndërsa sipas tyre ambiciet ruse për të krijuar një korridor tokësor midis Krimesë dhe Donbasit po pengohet nga rezistenca ukrainase.

Të ngajshme

Sveçla: Policia dhe AKI kanë arritur të identifikojnë kriminelët në veri

Flaka Ajeti

Hyseni: Fondi Sovran do të jetë reforma më e madhe e ekonomike në Kosovë

Flaka Ajeti

“Është kapur duke marrë lekë”, si e paralajmëroi Rama arrestimin e Sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë

Flaka Ajeti