Telenews

Ish-sekretari i FFK-së Eroll Salihu: Agim Ademi i kontrollon këto media kosovare

Ish-sekretari i FFK-së, Eroll Salihu e ka bërë një deklaratë të fortë gjatës natës së djeshme në sportin total në KTV.
Legjenda e futbollit kosovar dhe njeriu më i afër i ish-presidentit historik të FFK-së, Fadil Vokrrit, Eroll Salihu ka thënë se kryetari aktual i FFK-së, Agim Ademi po e udhëheq futbollin e Kosovës ashtu si po dëshiron, madje ai i dirigjon edhe disa media të cilave ju ka përmendur edhe emrat.
“Agim Ademi kontrollon edhe mediat. RTK, Klan Kosova, RTV 21, ky ua cakton mysafirët aty, sipas dëshirës. Si shembull është edhe RTK-ja, ku unë kam qenë mysafir i shpeshtë, por pas kërkesës së tij(Ademit), unë qe një vit nuk jam ftuar në RTK”, tha Salihu dje në KTV.
 

Të ngajshme

Orenthal James Simpson, ylli i NFL i shpallur i pafajshëm në “gjyqin e shekullit”, vdes në moshën 76-vjeçare

Ulpiana – Vllaznia, ndeshje e kurdisur

“Komunikimi i disa futbollistëve me SMS” – Ja si u vërtetua se dueli Ulpiana – Vllaznia ishte e kurdisur