Telenews

JA CILAT JANË PRODUKTET E SHTRENJTUARA NË ZVICËR

Sipas televizionit publik zviceran SRF, në shkurt 2022 çmimet e derivateve të naftës u rritën me 6,1% krahasuar me muajin paraardhës.
Kjo është më shumë se 27% më e lartë se i njëjti muaj i vitit të kaluar.
Qyteti i Yverdon-les-Bains sapo ra dakord për një rritje mesatare të çmimeve të gazit natyror prej 45% nga 1 maji për shkak të rritjes së çmimeve globalisht
Rritje të çmimeve kanë shënuar edhe veshjet dhe këpucët.
Në muajin shkurt, çmimet u rritën me 3.3% krahasuar me muajin janar.
Por tani për tani, kapuçinoja 5 CHF (5,40 dollarë) nuk është prekur. Duket se çmimet e ushqimeve dhe pijeve kanë mbetur të qëndrueshme, të paktën tani për tani. /Albinfo.c

Të ngajshme

LDK zyrtarisht bojkoton RTK’në: Nuk do të marrim pjesë në asnjë emision apo format

Donat Hashani

BE-ja sërish kërkon që Asociacioni të formohet, nuk i diskuton kushtet e Kurtit

Donat Hashani

Osmani takohet me Kryediplomaten e Islandës, Presidenca tregon çka folën

Donat Hashani