Telenews

Jordi Alba: Rikthimi i Messit? Nuk ka gjë më të bukur, vuajta kur iku

Messi nuk po bën aspak mirë në sezonin e parë me PSG-në, teksa dallohet lehtësisht se nuk është fare i lumtur te skuadra franceze.
Mediet spanjolle flasin për një rikthim të bujshëm të shtatë herë fituesit të “Topit të Artë” në “Camp Nou”, ide që e lumturon Jordi Albën, një nga miqtë më të mirë të ish-kapitenit.
“Messi është lojtari me të cilin kam pasur mirëkuptimin më të madh, do të ishte diçka e bukur të rikthehej te Barcelona. Vuajta shumë prej largimit të tij, pasi e kam shumë mik.
Në fund të fundit, pas gjithë jetës së tij në Barcelonë, mendoj se ky transferim i kushtoi shumë. Nuk ishte e lehtë për të, për shokët e tij dhe për klubin, por ky është futbolli.
Tani ai ka veshur fanellën e një klubi tjetër, por ai është ende më i miri në botë. Jam i sigurt se Messi do të jetë shumë më i mirë vitin e ardhshëm. Dhe nuk e them këtë sepse ai është miku im”, deklaroi anësori i majtë.

Të ngajshme

2 milionë tifozë nënshkruajnë peticionin për largimin e Halaand nga Premier League

Donat Hashani

Champions League, Europa League dhe Conference league mbeten në këtë platformë televizive deri në vitin 2027

Donat Hashani

Distria Krasniqi kalon në gjysmëfinale në Kampionatin Botëror

Donat Hashani