Telenews

Jurgen Klopp parashikon fituesin e Kampionatit Evropian

Ish-trajneri i Liverpool-it, Jurgen Klopp, beson se paraqitjet e Anglisë në Euro 2024 do të përmirësohen në mënyrë të pashmangshme, por ai nuk i ka përmendur ata si favoritët e tij për ta fituar atë.

Anglia kalon në çerekfinale të turneut në Gjermani pas fitores ndaj Sllovakisë në Gelsenkirchen të dielën.

Duke folur për prezantuesin spanjoll Agos Larocca, Klopp tha:

“Për momentin duket pak sikur Spanja mund ta fitojë Europianin, por Gjermania është e mirë, Franca mund të jetë e mirë dhe Anglia do të jetë më e mirë, padyshim. ”

Të ngajshme

“Kam fjetur shumë net duke ëndërruar për këtë ditë”, Mbappe flet pas firmës me Realin

Erzana Fazliu

Gara për Topin e Artë, Rodri sposton yjet e Real Madrid-it

Erzana Fazliu

Mbappe sot prezantohet në “Santiago Bernabeu”

Erzana Fazliu