Telenews

Kajtazi: A vdiqën Enver Zymberi e Afrim Bunjaku për ‘Kosovën e përkohshme’?

 

 

Analisti politik, Vehbi Kajtazi ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së ministrit Liburn Aliu për “projektin e përkohshëm të Kosovës së pavarur”, duke iu referuar aspiratës për bashkim me Shqipërinë.

Përmes një postim në Facebook, Kajtazi ka përmendur dy policët heronj, Enver Zymberi e Afrim Bunjaku, duke hedhur pikëpyetjen nëse ata u vranë për “Kosovën e përkohshme të Liburn Aliut”.

Tutje, ai ka shkruar se edhe sa të tillë duhet dhe mund të vriten për një Kosovë të përkohshme, të ciëln duan ta zhbëjnë.

“Mos çoni njerez per te vdekur per nje territor qe nuk e duani”, ka shkruar Kajtazi./Telenews//

Të ngajshme

Lansohet “Dritarja për investime të diasporës”, Kurti: 100 milionë euro për investimet e mërgatës

Erzana Fazliu

Ministria e Drejtësisë shpreh keqardhje për reagimin e Këshillit Prokurorial të Kosovës

Erzana Fazliu

AGK-ja i kërkon Presidentes qëndrim publik për Ligjin e KPM-së

Erzana Fazliu