Telenews

KAQ CIVILË THUHET SE JANË ENDE TË BLLOKUAR NË FABRIKËN E ÇELIKUT NË MARIUPOL

Më shumë se 200 civilë janë ende të ngujuar në fabrikën e madhe të çelikut Azovstal të Mariupolit, ka thënë kryetari i bashkisë së qytetit Vadym Boychenko.
Një numër civilësh u evakuuan nga fabrika e çelikut, të dielën, raporton agjencia e lajmeve Reuters.
OKB-ja dhe Kryqi i Kuq kanë thënë se shpresojnë të evakuojnë më shumë civilë sot.
Boychenko tha se rreth 100,000 civilë ishin ende në Mariupol, i cili ka qenë i rrethuar prej javësh.
 

Të ngajshme

Serwer: Për situatën në veri, SHBA po mbështetë 100% Serbinë

Furtuna Zejnullahu

Hoxha: Kurti mund të shkarkohet apo të dorëhiqet

Furtuna Zejnullahu

Borrell: Mirëpres zbarkimin e 700 forcave të NATO-s në Kosovë, qetësia të rivendoset menjëherë

Furtuna Zejnullahu