Telenews

KAQ REFUGJATË UKRAINAS ERDHËN NË GJERMANI, NGA FILLIMI I LUFTËS

Që nga e enjtja, ministria tha se kishte regjistruar 316.453 refugjatë nga Ukraina në vend.
Numri aktual i refugjatëve që vijnë mund të jetë dukshëm më i lartë për shkak të mungesës së kontrolleve kufitare midis Polonisë dhe Gjermanisë, ka thënë një zëdhënës i Ministrisë së Brendshme për CNN.
Shumica e refugjatëve që mbërrijnë në Gjermani janë gra, fëmijë e të moshuar, shtoi zëdhënësi.

Të ngajshme

Hoti thotë se vendi duhet të shkojë në zgjedhje: Koalicioni Kurti-Osmani mashtroi për dialogun

Donat Hashani

Abdixhiku tallet me Kurtin, thotë se sikur Vali Corleones edhe Kurti nuk po i thuhet puna e mbarë

Donat Hashani

Avni Dehari thotë se në propozimin evropian duhet të përmenden edhe shqiptarët e Luginës

Donat Hashani