Telenews

Katër shenjat më naive të zodiakut

Bota është plot me mrekulli dhe disa shenja të zodiakut nuk mund t’i rezistojnë të mos besojnë.

Naiviteti i tyre mund të jetë simpatik, ndonjëherë prekës dhe shpesh burim anekdotash të paharrueshme.

Peshku

Peshqit shpesh jetojnë në botën e tyre të ëndrrave. Imagjinata e tyre nuk njeh kufij dhe besimi te njerëzit dhe magjia e jetës shpesh mund t’i çojë në situata ku naiviteti e lë në hije arsyen. Peshqit do të besojnë në dashurinë me shikim të parë, në mesazhet nga universi dhe në mrekullitë që ndodhin çdo ditë. Idealizmi është prekës, dhe naiviteti i tyre ndonjëherë është qesharak, por gjithmonë magjik.

Gaforrja

 

Gaforret njihen për aftësinë e tyre për të dashuruar pa kushte. Nevoja për të parë të mirën te të gjithë shpesh i bënë ato naive. Gaforret do të marrin fjalën e të gjithëve, do të ndajnë zemrën dhe shpirtin e tyre, duke pritur që të gjithë të përgjigjen në të njëjtën mënyrë. Ky naivitet, edhe pse ndonjëherë mund të çojë në zhgënjim, i bënë edhe të veçanta.

 

Shigjetari

Shigjetarët janë gjithmonë plot shpresë dhe optimizëm. Besimi te njerëzit dhe bota rreth tyre shpesh mund të duket naiv, por ata thjesht nuk mund ta imagjinojnë jetën pa këtë këndvështrim pozitiv. Shigjetarët besojnë se çdo aventurë e re është një shans për të mësuar dhe rritur, edhe pse ndonjëherë do të thotë të biesh në grackat e naivitetit të vet.

Peshorja

Të ngajshme

Tayna nesër publikon këngën e re, duet me reperin grek!

Erzana Fazliu

Njihuni me bashkëshortin e deputetes Blerta Deliu-Kodra

Erzana Fazliu

Dua Lipa konfirmon ardhjen në Kosovë, sjell disa fotografi

Erzana Fazliu