Telenews

Kërcënohet zyrtari policor pasi u përfshi në një aksident trafiku në Ferizaj: Ma zi ki me gjetë…

 

 

Nuk janë të rralla rastet kur zyrtarët policorë ballafaqohen me kërcënime serioze  qoftë gjatë kryerjes së detyrave zyrtareve apo edhe jashtë detyrës, duke ua vështirësuar kështu punën e madje duke ua kërcënuar edhe jetën. Një rast i tillë ka ndodhur mbrëmë në Ferizaj.

Siç mëson Sinjali, këtë herë u kërcënuar një zyrtar policor që u përfshi në një aksident trafiku “Bifurkacioni”.

Në bazë të informacioneve të para, polici ishte jashtë detyrës zyrtare dhe u përball me kanosjet e të dyshuarit, për motive akoma të panjohura.

Burimet brenda Prokurorisë kanë bërë me dije se bazuar në dëshminë e tij, i dyshuari I është drejtuar me fjalët si “E sheh…ma zi ki me gjetë”.

Pasi rasti është denoncuar, Policia ka siguruar prezencën e të dyshuarit dhe I njëjti është intervistuar lidhur me rastin.

Ndaj tij, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar inicimin e rastit në drejtim të veprës penale “Kanosja”.

Të ngajshme

Dyshohet se një grua u dhunua dhe u grabit në Gjilan

Mbi 350 qytetarë serbë kanë aplikuar për konvertimin e patentë shoferëve në RKS

Një vit nga betimi i kryetarëve shqiptarë në veri, vlerësime të kundërta për rolin e tyre