Telenews

Këta janë dy togerët e arrestuar nga IPK-ja në aksionin e sotëm

Telenews.al pak më herët raportoi për aksionin që po zhvillohet nga Inspektorati Policor i Kosovës në bashkëpunim me Prokurorinë Speciale dhe Doganën.
Në këtë operacion sipas informacioneve janë arrestuar 48 zyrtarë policorë dhe dy doganierë.
Sipas ‘Paparacit’ në mesin e të arrestuarve janë togerët e Policisë së Kosovës, Ramiz Ahmeti nga Klina, i cili punon si komandant i pikës kufitare Qaf Prushi dhe Xhavit Lokaj nga Gjakova, që punon si komandant i pikës kufitare Qafe Morine, regjioni perëndimor i kufirit Gjakovë.
Tutje thuhet se të arrestuarit po dyshohen për vepra të ndryshme penale, duke filluar nga keqpërdorimi i detyrës zyrtare, marrje ryshfeti, si dhe vepra që kanë të bëjnë me korrupsion. /Paparaci

Të ngajshme

Bardhyl Mahmuti e mbyll dëshminë në Speciale, e quan sprovë të rëndë për të cilën s’do të flas më

KushtrimGuraj

Mahmuti thotë se UÇK-ja nuk ka vrarë civilë, mohon se është autor i Komunikatës së 59-të të UÇK-së

KushtrimGuraj

Statovci: Komisioni humbje kohe, materiali është i klasifikuar – i palogjikshëm si proces

KushtrimGuraj