Telenews

KËTO DY SHTETE PRITET TË ANËTARËSOHEN NË NATO KËTË VERË

Sipas gazetës, duke cituar zyrtarë amerikanë raportohet se Rusia ka bërë një “gabim strategjik”.
Ndërkaq zyrtarët shtua se anëtarësimi për dy vendet ishte “temë bised dhe sesionesh të shumta” gjatë bisedimeve mes ministrave të jashtëm të Aleancës në javën e kaluar.
Në bisedime morën pjesë edhe përfaqësues nga Suedia dhe Finlanda.

Të ngajshme

Shkëlzen Gashi: Nëse Kurti e bën Asociacionin, ka me i gjujtë gaz edhe në shtëpinë e tij në Taslixhe

Donat Hashani

Haziri: 2023-ta me marrëveshje të përkohshme dhe me krijim të Zajednicës plus

Donat Hashani

Reagon ashpër edhe zëvendës-ministri Bislimi për pengesën për pjesëmarrje në konferencën e donatorëve në Bruksel të Muratit

Donat Hashani