Telenews

KËTO JANË NGJARJET KRYESORE TË DITËS PËR SOT NË KOSOVË

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) mban konferencë për media me rastin e Ditës Botërore të Lirisë së Shtypit. (Para Qeverisë së Kosovës, ora 11:00)
Mbahet manifestimi tradicional kulturor “Ditët e Agimit 2022”. (Shtëpia e Kulturës Zhegër, ora 16:00)
Qendra për Art Bashkëkohor Prishtinë dhe Muzeu i Artit Amerikan në Prishtinë prezantojnë vazhdimin e serisë “Roja e Natës” me ligjëratën e shkrimtares avangarde amerikane dhe koleksionistes Gertrude Stein, me titull “Krijimi i amerikanëve”. ( Muzeu i Artit Amerikan Prishtinë, ora 21:00)

Të ngajshme

Serwer: Për situatën në veri, SHBA po mbështetë 100% Serbinë

Furtuna Zejnullahu

Hoxha: Kurti mund të shkarkohet apo të dorëhiqet

Furtuna Zejnullahu

Borrell: Mirëpres zbarkimin e 700 forcave të NATO-s në Kosovë, qetësia të rivendoset menjëherë

Furtuna Zejnullahu