Telenews

KIEVI ZYRTAR: USHTRIA RUSE KA HUMBUR KAQ USHTARË DERI TANI

Shtabi i Përgjithshëm i Ukrainës, në një deklaratë me shkrim raportoi të dhënat për humbjet e palës kundërshtare në luftën në Ukrainë nga 24 shkurti deri më sot.
“Që prej fillimit të pushtimit rus në Ukrainë janë vrarë, 19 100 trupa ruse dhe janë shkatërruar 151 avionë, 136 helikopterë, 705 tanke, 1 895 automjete të blinduara, 335 sisteme artilerie, 108 sisteme raketahedhëse dhe 55 sisteme të mbrojtjes ajrore”, thuhet në deklaratë.
Gjithashtu, forcat ruse kanë humbur 1 mijë e 363 automjete, 7 anije dhe skafe dhe 112 mjete ajrore pa pilot.

Të ngajshme

Ukraina refuzon lojërat olimpike, kërkon përjashtimin e Rusisë dhe Bjellorusisë

Donat Hashani

LDK zyrtarisht bojkoton RTK’në: Nuk do të marrim pjesë në asnjë emision apo format

Donat Hashani

BE-ja sërish kërkon që Asociacioni të formohet, nuk i diskuton kushtet e Kurtit

Donat Hashani