Telenews

KJO ËSHTË PREMIA QË IU ËSHTË PREMTUAR EKIPIT MAQEDONAS NË RAST TË KUALIFIKIMIT

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski së bashku me zëvendës-kryeministrin, Artan Grubi kanë vizituar ekipin para ndeshjes historike ndaj Portugalisë.
Kovaçevski iu ka premtuar një premi prej 500 mijë euro në rast se eliminojnë Portugalinë dhe kualifikohen për në Botërorin e Katarit.
Ju jeni pika më e ndritur e Maqedonisë për momentin, e gjithë Maqedonia ju pret në shesh dhe qeveria me kënaqësi do të ndajë një shpërblim prej 500 mijë euro për kualifikim në Botërorin e Katarit. Kjo që kemi arritur deri më tani është një sukses, nuk e di se si, por mundeni edhe portugezët”, ka thënë Kovaçevski.
Ndryshe, ndeshja në mes Portugalisë dhe Maqedonisë së Veriut, do të zhvillohet të martën me fillim nga ora 20:45.

Të ngajshme

Gërvalla – Kongresistit amerikan: Ende asnjë pasojë ndaj Serbisë për sulmin në Banjskë

Donat Hashani

Gjykata cakton kaq vite burg ndaj dy të miturve për vrasjen e 18-vjeçarit Lulzim Fejzullahu

Donat Hashani

Deputeti i VV-së “zbulon” pazaret e Kurtit me opozitën: Zgjedhjet e parakohshme në këmbim të Kodit Civ

Donat Hashani