Telenews

Kohë lufte, por parlamenti i Ukrainës vazhdon punën e votohen ligje

Deputetja ukrainase, Lesia Vasylenko, ka shkruar në Twitter se parlamenti i Ukrainës është ende funksional, dhe se deputetët ende po punojnë në votimin e ligjeve.
“Po, parlamenti ende po punon. Mbajtëm seancë dje”, ka shkruar Vasylenko.
“Po, votuam ligje. Po, komitetet tona funksionojnë. Synojmë që ta mbajmë demokracinë funksionale edhe në luftë”.

Të ngajshme

Lajmi i fundit: Arrihet marrëveshja Izrael-Hamas

Hafize Elshani

Rrëzohet avioni amerikan në oqean, në bord ishin 8 ushtarakë

Hafize Elshani

Arsyet e çuditshme pse pasagjerët që udhëtojnë me avion zgjedhin sediljen e mesit

Hafize Elshani