Telenews

Komercialja merr vendim për pezullimin e punës në shkollën “Isa Boletini” në Podujevë

Drejtori komunal i Arsimit në Podujevë, Avni Fetahu, të shtunën ka bërë të ditur se anulimi i ceremonisë për vendosjen e gurthemelit të Shkollës së Mesme Ekonomike “Isa Boletini” në Podujevë, ka ardhur pas vendimit të Gjykatës Komerciale që ia ndalon punimet operatorit fitues të tenderit.

Fetahu ka thënë se vendimin e kanë marrë dje pas përfundimit të orarit të punës.

“Më datën 30 (maj), Gjykata Komerciale ka marr një vendim të cilin nuk e ka përcjellë tek ne deri ditën e djeshme pas orarit të punës dhe atë nga operatori ekonomik, ku e pezullon aktivitetet e kompanisë që ka fituar tenderin dhe përkohësisht janë ndal punimet”, ka thënë Fetahu, raporton EO.

Në ceremoninë e planifikuar për në orën 11:00 ishte paralajmëruar se do të merrnin pjesë kryeministri Albin Kurti, ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci dhe kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi.

Gazeta Insajderi raportoi të premten se fitues i tenderit ishte një person i afërm me kryetarin e Podujevës, Shpejtim Bulliqi.

Pas raportimit të Insajderit – Kurtit i dështon nisja e projektit 2.5 milionësh që e fitoi ‘dosti’ i Bulliqit

source

Të ngajshme

Hill: Shpresoj që çështja e Banjskës të shkojë në gjykatë dhe të ketë njëfarë përgjegjësie për atë

The Geopost publikon përgjimin e dytë të Bedri Shabanit – konfirmohet takimi fizik me oficerin e BIA-s

Sveçla: Patrullimet e përbashkëta të Policisë së Kosovës dhe Shqipërisë do të fillojnë prej datës 1 korrik