Telenews

KONFISKOHEN MARIHUANË DHE KOKAINË NË FERIZAJ, KAQ PERSONA U ARRESTUAN

Dy persona janë arrestuar në fshatin Bibaj të Ferizajt, pasi që gjatë kontrollës në çantën e krahut iu është gjetur një qese me substancë narkotike marihuanë dhe një qese me substancë narkotike të llojit kokainë.
Sipas Policisë te njëri i dyshuar, është sekuestruar një qese me substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë me peshë 2.5 gram, një qese me substancë narkotike të llojit kokainë me peshë 0.15 gram dhe një mulli.
Ndërsa, i dyshuari tjetër ka treguar se e ka fshehur një qese me një sasi të dyshuar narkotike të llojit marihuanë, e cila më pas është gjetur dhe sekuestruar, dhe pas matjes ka rezultuar me peshë 20.9 gram.
Lidhur me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që pas intervistimit të dyshuarit të lirohen dhe rasti të procedohet në procedurë të rregullt.

Të ngajshme

Lushtaku viziton Ganimete Musliun në Gjermani pas operimit në zemër, ka fjalë të mëdha për të

Edmond Vila

Kurti në Londër: Britania ishte ndër zërat më të lartë në thirrjen për ta ndaluar gjenocidin në Kosovë

Edmond Vila

Po voziste gati trefishin e shpejtësisë së lejuar, gjobitet 21-vjeçari në Kaçanik

Edmond Vila