Telenews

Kosova – Andorra, nis ndeshja

Përfaqësuesja e Kosovës do ta zhvillojë ndeshjen e dytë në kualifikimet për Kampionatin Evropian “Euro 2024”.

Dardanët e kanë nisur me barazim ndaj Izraelit këtë kampanjë kualifikuese në ndeshjen e parë në udhëtim.

E sot të besuarit e Alain Giresse do të përballen me Andorrën në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ me fillim nga ora 20:45.

Vetëm fitorja vlen në këtë duel, pasi dihet që Andorra është kundërshtari më i lehtë në letër në Grupin I dhe nuk lejohet në asnjë mënyrë gabimi në këtë sfidë.

Kjo është hera e parë që dy ekipet përfaqësuese takohen mes vete pasi kurrë më parë nuk ishin përballur as në kualifikime e as në ndeshje miqësore.

Të ngajshme

Ferizaj përfundon në procedurë disiplinore të FFK-së për ndeshjen kundër Dukagjinit

Furtuna Zejnullahu

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Flaka Ajeti

Përfundon gjyqi i dytë i Juventusit, merret vendimi përfundimtar pas marrëveshjes mes palëve

Flaka Ajeti