Telenews

Kosova mbanë stërvitjen e radhës, vetëm një futbollist në dyshim për Rumaninë

Përfaqësuesja e Kosovës e ka mbajtur sot seancën e parafundit para ndeshjes me Rumaninë, që zhvillohet të premten në stadiumin “Fadil Vokrri” në orën 20:45.

Edhe stërvitja e sotme ka qenë me intensitet, ku përzgjedhësi Alain Giresse ka punuar në disa prej skemave të lojës, si dhe në finalizim të aksioneve.

Atmosfera në ekipin dardan para kësaj ndeshje tejet të rëndësishme është mjaft e mirë.

Kosova do ta zhvilloj stërvitjen e fundit para duelit me Rumaninë të enjten në mbrëmje, ku edhe do të ketë konferencë për shtyp.

Stërvitja e sotme është zhvilluara paradite në kampin nacional në Hajvali, derisa prezent ishin gjithë futbollistët.

I vetmi futbollist që është në dyshim për duelin me Rumaninë është Edon Zhegrova që ka pësuar një lëndim të lehtë.

Të ngajshme

Sylvinho: Ekipi i dytë i Spanjës mund të shkojë në finalen e Euro 2024

Donat Hashani

Sot luan Shqipëria ndaj Spanjës, kjo është mundësia se si kualifikohet

Donat Hashani

Kjo komunë e Kosovës sot nderon me titullin ”Qytetar Nderi” presidentin e Shqipërisë

Donat Hashani