Telenews

“Kosova projekt i përkohshëm”/ Mushkolaj i reagon ashpër ministrit Aliu

Analisti Imer Mushkolaj, i ka reaguar ministrit të Infrastrukturës Liburn Aliu, i cili ka deklaruar se “Kosova është shtet i pavarur, shtet i përkohshëm”, duke iu referuar aspiratës për bashkim me Shqipërinë.

Mushkolaj e ka quajtur Aliun “politikan sharlatan” që nuk i beson shtetit të tij.

Qe një politikan sharlatan, i cili nuk i beson shtetit të cilit do të duhej t’i shërbente. Nëse ky nuk i beson shtetit të vet, qysh me i besu qyterarët këtij dhe të tjerëve si ky, që kanë me e kry ndonjë punë t’hajrit. Një dështak e demagog i pështirë”, ka shkruar Mushkolaj.

Të ngajshme

Aksidentohen tri vetura në rrugën Prishtinë-Podujevë, lëndohen pesë persona

Edmond Vila

Të hënën pritet asfaltimi i një pjesë të korsisë në rrugën Prishtinë-Mitrovicë

Donat Hashani

Vërehen grafitë të natyrës nacionaliste në veri të Mitrovicës

Donat Hashani