Telenews

KOSOVARI NË ZVICËR THEN RËNDË RREGULLAT E KOMUNIKACIONIT DHE ARRESTOHET

Një 42 vjeçar nga Kosova brenda 24 orëve dy herë i ka shkelur rregullat e komunikacionit.
Ai në zonën 80 km/h e ka vozitur makinën e tij me 170 km/h.
I njëjti raportohet se në të njëjtën ditë është kapur nga radarët rrugor në një rast tjetër duke vozitur me 195 km/h.
Rasti ka ndodhur të premtën në Rafz që gjendet në kantonin e Zurichut.
Burri nga Kosova është arrestuar nga policia kantonale e këtij rajoni.
Atij i është marrë patentë-shoferi dhe është dërguar në stacionin policor për t’u marrë në pyetje.
42 vjeçari duhet të jap llogari para prokurorit publik të prokurorisë së Limmattal/Albis, raportojnë mediat zvicerane.

Të ngajshme

Gërvalla – Kongresistit amerikan: Ende asnjë pasojë ndaj Serbisë për sulmin në Banjskë

Donat Hashani

Gjykata cakton kaq vite burg ndaj dy të miturve për vrasjen e 18-vjeçarit Lulzim Fejzullahu

Donat Hashani

Deputeti i VV-së “zbulon” pazaret e Kurtit me opozitën: Zgjedhjet e parakohshme në këmbim të Kodit Civ

Donat Hashani